Будь-який експерт з догляду за волоссям скаже, що для запобігання його пошкодженню та ламкості дуже важливо застосовувати термозахисні засоби. Якщо ти щодня користуєшся феном, щипцями для завивки або прасочкою для випрямлення, твоє волосся безумовно потребує захисту від теплового пошкодження. У цій статті ми розповімо, що таке термозахист для волосся, який кращий і як вибрати хороший термозахист для волосся.
Для чого потрібний термозахист
Термозахист волосся – це спеціальні косметичні засоби, що створюють на кожному волоску найтоншу захисну оболонку, яка оберігає їх від руйнування кератину та втрати вологи під впливом високих температур. Термопротекція також рекомендується тим, хто регулярно фарбує волосся чи робить хімічну завивку. У такому випадку захисний шар зберігає колір і захищає від шкідливого впливу сонячного ультрафіолету, вітру, морозу.
Яким чином працює термозахист? У складі термопротекторних б'юті-продуктів є термостійкі полімери, наприклад, силікон, які утворюють бар'єр між пасмами та нагрівальним приладом. Такий бар'єр перешкоджає проникненню тепла всередину волосків, зменшуючи їхнє руйнування. До складу таких засобів також включають натуральні інгредієнти, які зволожують, живлять та відновлюють волосяні стрижні.
Види термозахисних засобів для волосся
Сьогодні всі термозахисні засоби класифікують на підставі їх стійкості до води і поділяють на 2 групи:
- Змивний термозахист. До цієї групи входять такі види – спеціальні шампуні, кондиціонери, бальзами, маски. Щоб отримати ефективний захист шампунем, кондиціонером чи бальзамом, треба користуватися ними регулярно. Ці види термопротекторних засобів працюють за накопичувальним принципом. Маска-термопротектор має більш високу концентрацію діючих інгредієнтів та забезпечує тривалий вплив. Вона рекомендується до застосування для пофарбованих або з хімічною завивкою локонів 1-2 рази на тиждень.
- Незмивний термозахист. У цій групі представлені засоби з текстурою флюїд, спрей, лосьйон, сироватка, емульсія, олія, крем. Засіб вибирають з урахуванням товщини волосяного стрижня та його стану. Тонким і рідким волоскам більше підходить крем, а жорстким і товстим – легкий флюїд. Пошкоджене волосся краще захищати термозахистом з текстурою та концентрацією діючих речовин у вигляді зміцнювальної сироватки, емульсії або олії.
Крім цього креми-термопротектори рекомендують для сухого і ламкого волосся, а термозахисні олії – для ламких і схильних до січення кінців.
Як підібрати хороший термозахист для волосся
Вибір термозахисного засобу залежить від типу волосся, ступеня його пошкодження, а також від переваг у текстурі та способі нанесення продукту.
Підбір термозахисного засобу потребує уваги до кількох важливих критеріїв. Ось основні моменти, на які варто звернути увагу, відповідаючи як вибрати термозахист для волосся:
- Тип, товщина і густота волосся – для сухого, тонкого та/або рідкого підходять креми та олії, для жирних, товстих та/або густих краще брати легкі спреї.
- Ступінь пошкодження – при сильному пошкодженні волосяних стрижнів шукай термопротектор з додатковими відновлюючими властивостями.
- Формула складу – уникай засобів з агресивними хімічними компонентами, такими як сульфати та парабени.
- Рівень термопротекції – бери б'юті-продукт, в описі якого вказана температура ≥210°C.
Ще один перевірений спосіб у тому, як з'ясувати якийсь термозахист для волосся кращий, це вивчити рекомендації фахівців і ознайомитися з відгуками інших користувачів.
ТОП найкращих засобів для термозахисту волосся
У ТОП термозахист для волосся в магазині MOONALI заслужено потрапили:
- Відновлюючий термозахисний крем для волосся Rated Green (Південна Корея). Крім захисту від термовпливу 210°C та UV-випромінювання цей засіб наповнює волосяні стрижні вологою, зміцнює та ущільнює їх структуру, зберігаючи при цьому рухливість та легкість пасм, полегшуючи розчісування та укладання. У складі крему немає подразників і консервантів. Він на 90% складається з натуральних інгредієнтів. Його особливо цінують за зірковий компонент – олію ши (холодний віджим, сертифікат Ecocert).
- Термозахисний спрей для волосся Davroe (Австралія). Цей легкий спрей розроблений для максимального захисту від шкідливого впливу термічного укладання інструментів (230°C). Він також забезпечує тривалу природну фіксацію, робить волосяні стрижні гладкими та блискучими, зменшує ефект від статичної електрики без утворення жирності. Склад засобів на 100% веганський. Містить протеїн кіноа та чисті рослинні екстракти квіток ромашки, листя оливи та гінгко білоба, плодів сливи какаду та виноградних кісточок.
- Термозахисний спрей Björn Axén (Швеція). Основні переваги цього захисту від термоукладання (220°C) – універсальність/підходить для всіх типів волосся, веганський кератин, екстракт морських рослин та пантенол для захисту, догляду та блиску, УФ-захист, свіжий квітковий аромат з нотами ірису, ванілі та жасмину.
Рекомендації користування термозахистом
Для забезпечення максимально можливого термозахисту у тебе повинен бути шампунь або кондиціонер з термопротекцією, підходяща форма незмивного термопротектора, а також маска зі спеціалізацією Термозахист.
Змивний термозахист треба застосовувати регулярно, а незмивний, дотримуючись наступних правил:
- Нанесення. Поступово розподіляй термозахисний засіб по всій довжині пасм пальцями або гребінцем. Приділяй особливу увагу кінчикам. Нанось термозахист на злегка вологе та чисте волосся.
- Дозування. Кількість використовуваного продукту повинна відповідати довжині та густоті твого волосся. Для коротких достатньо кількох крапель олії або невеликої кількості спрею (який наноситься не на зачіску, а на долоні)
- Час очікування. Між нанесенням термозахисного засобу та застосуванням гарячого фена для укладання, щипців або прасочки, почекай кілька хвилин, щоб термопротектор увібрався і закріпився на стрижнях.
Для ефективного захисту волосся додатково також дотримуйся інших рекомендацій.
Уникайте використання максимальних температурних режимів. Оптимальна температура для укладання становить 150-180 °C для тонких і середніх волосяних стрижнів, і до 200 °C для товстих і густих.
Роблячи термоукладання, не затримуйся довго на одному місці. Щоб уникнути перегріву, при використанні праски або плойки не фіксуй прилад на одній ділянці пасма більше ніж на кілька секунд.
Використовуйте насадки. Для рівномірного розподілу тепла обов'язково застосовуй дифузори та насадки для фена.
Забезпечити волоссю належний догляд після термічного укладання. Періодично роби зволожуючі маски. Регулярно стрижи кінчики. Це попередить їхнє розшарування і збереже здоровий вид зачіски.
Висновок
Правильний догляд якісними засобами та вибір хорошого термозахисту допоможе зберегти здоров'я та красу твого волосся навіть при регулярному використанні термоприладів. Щоб визначити, який термозахист для волосся вибрати, слід враховувати його тип і стан, а також частоту використання термоприладів.
ТОП кращих термозахистів для волосся в магазині MOONALI: шведський термозахисний спрей Björn Axén, австралійський термопротектор Davroe та південнокорейський термозахисний відновлюючий крем Rated Green. Вибирай продукцію, яка не тільки захищає, а й доглядає волосся, забезпечуючи йому необхідний захист і відновлення.