Чи отримують твої губи ту увагу, на яку вони заслуговують? Зазвичай всі зосереджуються на процедурах догляду за шкірою обличчя та тіла. Губи ж, як правило, залишаються поза комплексом багатоступінчастої щоденної (ранкової та вечірньої) рутини. Адже вони є виразним елементами обличчя, і відіграють важливу роль у нашому повсякденному житті, від розмов та їжі до поцілунків та посмішок. Тому вони безумовно заслуговують на профілактичний щоденний догляд протягом всього року, а не «швидкої допомоги» по факту, для вирішення проблем, що вже виникли.

Навіщо додатковий догляд за шкірою губ

Тобі буде ясно навіщо і чому догляд за губами вдома необхідний на постійній основі, знаючи анатомічні особливості їхньої зовнішньої поверхні:

  1. Товщина губного епідермісу схожа на шкіру навколо очей, набагато тонша, ніж решта шкіри. 
  2. Верхній шар губного епідермісу представляє багатошаровий плоский епітелій, який роговіє так само, як і звичайний шкірний покрив.
  3. У губній товщі практично відсутні сальні та потові залози, а кількість нервових закінчень у 100 разів більша, ніж на кінчиках пальців рук.
  4. Червона губна облямівка (перехідна зона між шкірою та слизовою оболонкою) має безліч кровоносних судин і нервових закінчень, розташованих близько до поверхні.

У губах також відсутній 3D-колагеновий каркас. Їх пружність забезпечується круговим м'язом рота, що знаходиться в товщі підшкірно-жирової клітковини.

Чому губи сохнуть, тріскаються і лущаться

Правильний догляд за губами необхідний через перелічені вище особливості їх будови. Вони більш сприйнятливі до подразнення, сухості та пошкодження сонцем ще й через постійну дію різних факторів: облизування, кусання, контакту з їжею, напоями, косметикою. Свою негативну роль відіграють зневоднення організму, неправильний догляд, неякісна або прострочена косметика, куріння без мундштука. Сухість губ може бути симптомом/наслідком захворювання.

Рекомендації для щоденного догляду за губами

Пом'якшити губи в домашніх умовах, та зробити їх насиченими та привабливими, допоможуть вечірні процедури: очищення, зволоження, відлущування, постановка маски, пролонгований нічний догляд. До денної рутини необхідно включити зволоження, захист санскрином, застосування декоративних або гігієнічних бальзамів, блисків, помад, тінтів.

Чим і як можна зволожити губи

Сухі та обвітрені губи виглядають неакуратно і можуть зіпсувати навіть найбездоганніший макіяж. Крім цього губи, які лущаться або тріскають – це не тільки неестетично. Вони викликають дискомфорт, відчуття стягнутості, печіння, біль, а тріщини можуть стати вхідними воротами для інфекції. Зневоднення також є причиною зморшок.

Як зволожити губи в домашніх умовах?

Важливість та необхідність у щоденному зволоженні губ обумовлено відсутністю в їхній товщі 3d-колагенового каркасу, що утримує молекули гіалуронової кислоти та води.

Принцип зволоження для губ такий самий, як і для шкіри обличчя. Робити це треба щодня, вранці та ввечері, після очищення їх тим самим засобом, що й для вмивання обличчя, а також відповідним б'юті-продуктом для зняття макіяжу. 

Виробники брендованої преміальної косметики випускають спеціальні засоби для гідратації губ, які насичують їх вологою за рахунок великої кількості різних екстрактів зволожуючої дії, гідрогенізованого гліцерину та гіалуронату натрію. Зволожуючі сироватки, гелі та креми для обличчя, нехай навіть з різними інноваційними формами гіалуронової кислоти, дадуть губам ефект зволоження, але він пройде протягом 30 хвилин. 

Тим не менш і більшість спеціальних доглядових засобів для зволоження губ діє лише протягом декількох годин. Тому протягом дня слід користуватися і регулярно оновлювати гігієнічний/декоративний бальзам, блиск, помаду, тінт. У вечірньому догляді бажано застосовувати зволожуючі б'юті-продукти з натуральними оліями та ліпідами.

Очищення губ і відлущування ороговілих частинок

Як зробити губи м'якими та без тріщин? Для цього лише очищення та зволоження недостатньо. Відлущування ороговілого епітелію губ має стати звичною процедурою у вечірній рутині. Ця процедура робить губи більш гладкими, м'якими та приємними на дотик, а також покращує колір, надає яскравості та насиченості. Відлущування:

  • стимулює регенерацію та оновлення епідермісу;
  • профілактує лущення;
  • підвищує ефективність впливу доглядових засобів;
  • покращує живлення та дихання тканин;
  • дозволяє помаді лягати гладеньким шаром.

Як і для зволоження, для відлущування губ також потрібні вузькоспеціалізовані засоби. Скраби та пілінги для обличчя не підходять. Навіть делікатні засоби, призначені для чутливої ​​шкіри, можуть спричинити сухість, подразнення або навіть травмування ніжного губного епідермісу.

Після скрабування косметологи рекомендують робити маску, а потім наносити поживний засіб. Ця порада повною мірою стосується і губ. З асортименту нашого інтернет-магазину з цими завданнями впораються:

  • гідрогелева ліфтинг-маска для губ PolyPeptide Collagel+ Lip Mask (бренд HydroPeptide, США);
  • відновлююча маска для губ Overnight Soft + Smooth Lip (бренд Transparent Lab, Іспанія);
  • лімітований пептидний бальзам Peppermint Glaze Peptide lip tint (бренд Rhode, США);
  • фотолікування очей та губ AgeDefender (торгова марка Rhea, Італія).

Маска для губ з пептидами та оліями LipLock Hydrator (бренд HydroPeptide, США) має пролонговану дію, і працює протягом всієї ночі.

Захист від сонця шкіри губ: Чому він важливий

Шкіра губ схильна до негативного впливу ультрафіолетових сонячних променів набагато більше, ніж шкіра обличчя. І причиною цього є не лише ніжність та тонкість шкіри губ. Основний фактор, що вимагає особливої ​​уваги до її захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання – відсутність клітин, що виробляють меланін. Одна з функцій цього пігменту полягає в поглинанні ультрафіолету, що спричиняє опіки, фотостаріння, рак. Саме тому правильний догляд за губами включає застосування засобів для губ з SPF захистом ≥30. Рекомендуємо включити догляд:

  • санскрін для щоденного захисту Daily Defence Shield SPF 30  (бренд ELEMIS, Великобританія);
  • легкий сонцезахисний крем Lightweight Sunscreen SPF 50+ (бренд Transparent Lab, Іспанія);
  • невидимий спрей для обличчя та тіла SPF50 Invisible Sun (торгова марка Rhea, Італія).

Перші два санскріни накладаються під макіяж. Третій у списку є водостійким, тому цей спрей ідеальний для захисту шкіри на відпочинку біля води, а також на морських або гірських курортах.

Інші рекомендації для запобігання сухості губ

Є кілька стандартних правил як зробити губи гладкими та м'якими в домашніх умовах: 

  1. Уникайте нічного макіяжу.
    Ніколи не залишай декоративної помади (блиск, тінт) на ніч. Навіть преміальної якості засоби можуть спровокувати сухість.
  2. Захищайся від вітру та холоду.
    Мінусові температури, сухе повітря та різкі пориви вітру – причини висушування, обвітрювання та розтріскування губ. Протистояти цьому допоможуть бальзами зі зволожуючими та живильними компонентами, натуральними оліями.
  3. Відівчися від облизування та покусування губ.
    Механізм випаровування слини сприяє сухості та посилюють її. Крім цього, у слинній рідині міститься кілька ферментів, які подразнюють губний епідерміс, і роблять його жорстким. Покусування ж призводить до подразнення, ушкодження та попадання патогенних бактерій у товщу, що може стати поштовхом для розвитку запальних реакцій, у тому числі й спровокувати загострення герпесу. 

Крім правильного догляду за губами, зберегти їх здоров'я та красу допоможе збалансоване харчування та дотримання водно-сольового балансу. При необхідності збагачуй раціон добавками з вітамінами та омега-3, а також пий щодня достатню кількість мінеральної води.

Які засоби підходять для правильного догляду за губами

Для базового щоденного догляду як зробити губи ніжними рекомендуємо:

  • увечері:
    • ліпогель для зняття макіяжу Oil Clean (бренд Rhea, Італія)↓
    • вмивалка, що відповідає типу шкіри обличчя↓
    • розгладжуючий догляд з АНА кислотами, ліпідами, оліями Lip Clinic Exfoliating Butter (Бренд Bioelements, США);
      • або комплекс для догляду Lip Duo – оновлювальний скраб та еліксир для зволоження, розгладження та пом'якшення (бренд iS Clinical, США). 
  • вранці:
    • умивалка, що підходить типу шкіри обличчя↓
    • зволожуючий крем із захистом SPF 50/РА++++ Moisture UV Cream (бренд Dr.Medion, Японія)↓
    • засіб для відновлення бар'єрної функції шкіри Lip Clinic Hydrating Serum (Бренд Bioelements, США).

Якщо потрібно трохи збільшити об'єм губ, користуйся протягом дня бальзамом з ефектом об'єму Healthy Glow Lip Balm (Бренд 3Lab, США). Чудовий антиейдж ефект дає 2-3 разове застосування протягом дня омолоджуючого еліксиру. Youth Lip Elixir (Бренд iS Clinical, США). З'явилися зморшки за губним контуром? З ними практично миттєво справляється ліфтинг-крем Pro-Collagen Definition Eye and Lip Contour Cream (бренд ELEMIS, Великобританія).

Зробити губи гладкими та м'якими в домашніх умовах нескладно, головне – це дисципліна та правильний догляд!